СПЕЦПРОЕКТ
За підтримки ЖК "Новий Автограф"
По нулях: де знайти житло з концепцією нульового кілометра в Києві
Продовжуючи наш цикл матеріалів про нові вимоги до житла в столиці, сьогодні ми розглянемо так звану концепцію "нульового кілометра": її походження, основні ознаки та, звичайно, де знайти таке житло у Києві. В попередньому матеріалі ми розглядали позицію киян, які вирішили жити та працювати на лівому березі столиці
Походження
Концепція "нульового кілометра" (від "km zero concept" - англ.) була продовженням Slow Food руху і, хоча була відома уже близько п'ятдесяти років, остаточно популяризувалась в кінці двотисячних. Фермери, аби оптимізувати свої витрати та логістику продукції зосереджувались на найближчих територіях для збуту урожаю.

Так з'явилась концепція "продуктів нульового кілометра" — споживати те, що вирощено або вироблено у власному регіоні. Внаслідок зменшення відстані між виробниками та споживачами, а також прямого збуту продажу зменшується вплив на навколишнє середовище. І оскільки використовується менше палива для транспортування, підвищується цінність місцевих та сезонних продуктів та змінюються поведінкові патерни покупців та ресторанів.

Така практика прижилась на фермерських ринках Італії, Іспанії, Франції та інших країн. "Що концепція Slow Food зробила для ресторанів, km zero робить для ферм" — стверджували експерти.

Досвід фермерів перейняли архітектори та дизайнери — у 2013 році відомі іспанські архітектори Фернандо Меніс та Дульче Ксерач видали у своєму журналі "Маніфест архітектури та філософії нульового кілометра". В ньому закликали архітекторів не лише використовувати регіональні матеріали для будування, але й наймати місцевих працівників, враховувати обов'язкову наявність природних зон навколо будівлі та зважати на екоефективність житла.
Працюй та живи
Ще рік тому твердження "працювати, де жити, а жити де працювати" викликало б праведний гнів у противників трудоголізму та професійного вигорання. Проте 2020-ий глобально змінив підхід до робочого місця та вільного від робочих задач особистого простору.

Якщо раніше нові технології позиціювались як "офіс, де б ви не були", то зараз адепти work/life balance змістили акцент на "офіс, коли він вам потрібен". Стерлись межі між діловими кварталами з бізнес-центрами та спальними районами. Тепер ділові переговори ведуться зі спалень, на робочі дзвінки відповідають з лобі власних будинків.

До речі, забудовники уже давно зрозуміли важливість комплексного підходу "нульового кілометра" для задоволення потреби власних резидентів в чітко зонованому просторі. В таких житлових комплексах спеціально відводяться приміщення для коворкінгів, бізнес-залів, переговорних кімнат та конференцій. Економія часу на дорогу в офіс, що складає близько 60 годин на місяць у столиці, стає вагомим аргументом.

На що ви можете витратити додаткові 60 годин? Те, що здавалось кошмаром для попередніх поколінь, з їх ідеалізацією розділення простору, стало нашою буденністю, де ми цінуємо адаптивність та мультизадачність власного житла.
"Нульова" Інфраструктура
Як гармонійно об'єднати й задовольнити потреби сучасних містян?

Оскільки тепер ми не обмежуємо власне житло стінами квартири. Ми оцінюємо житловий комплекс, безпечність району, тощо. Концепція нульового кілометра змусила переосмислити поняття community-based neighbourhoods.

Якщо відкинути більш радикальні способи, на кшталт співбесіди орендарів з усіма сусідами перед заселенням в будинок, то можна зрозуміти, в чому перевага проживання людей зі схожими цінностями та стилем життя. Технології сьогодні дозволяють познайомитись з сусідами до того, як ви вперше переступите поріг квартири, завдяки закритим групам в соцмережах, чатам тощо.

Стратегічне планування забудовниками району може значною мірою вплинути на рішення резидентів. Наскільки критичними для вас будуть наявність дитячих майданчиків, садочків, шкіл, поліклінік навколо? Зважений підбір забудовниками майбутніх орендарів площ на перших поверхах житлових комплексів стане одним з вирішальних факторів майбутньої покупки.

Особливої уваги тепер заслуговують рішення, які враховуватимуть постпандемічну реальність і дозволять забезпечити безпечний простір для пересування, роботи, відпочинку та задоволення споживчих потреб без компромісу з прибудинковими територіями та дизайном.
Київ "нульових"
Навіть якщо ви уже давно знайомі з концепцією нульового кілометра, або ж лише відкриваєте її переваги для себе зараз, логічним наступним кроком стане пошук житлових комплексів в столиці, які відповідатимуть стандартам та вашим вимогам. Адже тепер це не просто квадратні метри квартири — а комплекс з будинку, його території, транспортної розв'язки, інфраструктури навколо. Сьогодні ми розглянемо чи відповідає ЖК "Новий Автограф" концепції нульового кілометра.

Почнемо з розташування: ЖК знаходиться в Дніпровському районі, за адресою вул. Генерала Жмаченко, 26, в 15 хв пішки від станції метро "Дарниця". Відразу навпроти будинків розташований один з найбільших парків лівого берега столиці (понад 66 гектарів), щойно оновлений парк "Перемога". Це ідеальне місце для занять спортом, безпечних прогулянок та релаксації для резидентів.

Доступна інфраструктура: в пішій доступності розташовано вісім дитячих садочків та шість шкіл, серед яких гімназії «Фортуна» та «Гармонія». Поруч поліклініка та стоматологія, цілодобова ветеринарна клініка, та кілька аптек.

Якщо ж потреба в офісі залишилась, неподалік від ЖК розміщені бізнес-центри А4, «Лівобережний», «Амаріс», а також два коворкінги — Platforma та The Space Coworking. Звичайно, перші поверхи житлового комплексу будуть зайняті магазинами та кафе, аби мешканці могли не покидати територію для повсякденних покупок.

Вже зовсім скоро група компаній DIM, що також зводить і ЖК «Новий Автограф», представить спеціальний мобільний додаток, що дозволить резидентам контролювати якість послуг обслуговуючої фірми та ЖЕКу, оформлювати та сплачувати комунальні платежі прямо в додатку, замовляти додаткові сервіси та контролювати доступ на територію.

До речі, про комунальні платежі: у кожній квартирі є індивідуальне опалення, що дозволить власникам автономно регулювати споживання. Будинки також матимуть нависний вентильований фасад з керамогранітом та енергоощадними вікнами. Закрита територія з облаштованими фітнес-майданчиками для резидентів та паркінг з зарядними станціями для електромобілів — все для безпечного перебування вдома.

Компанія DIM, яка є головним упорядником, обіцяє здати ЖК "Новий Автограф" в експлуатацію уже в 4-му кварталі 2021-го року.