СПЕЦПРОЕКТ
За підтримки ЖК "Новий Автограф"
Без компромісів: чому мешканці Києва обирають жити на лівому березі
Лівий берег занадто довго мав незаслужену репутацію "молодшого брата". Його сприймали як суцільні кам'яні джунглі спальних районів без натяку на дозвілля чи вдалої локації офісу. Ми опитали жителів столиці, які обрали життя на Лівому березі, чому вони працюють, відпочивають та купують власне житло саме тут.
Slow living
Все більше жителів Лівого цінують його саме за slow living (англ. - повільне життя). Незвичний для нас вираз англійською означає свідоме уповільнення від ритму великого міста.

В той час як історичний центр та транспортні магістралі на правому найчастіше проходять через житлові райони і не залишають місця для релаксу та ізоляції, на Лівому березі спроєктовані цілі оази для практикування уповільнення чи майндфулнес прогулянок. Численні озера і сучасні, модернізовані тематичні парки, сквери та маршрути готові допомогти відволіктись після робочого дня та його задач.

На три лівобережні райони припадає майже 2 тис. гектарів парків та скверів (без урахування зелених насаджень). Для порівняння — на сім правобережних районів припадає трохи понад 3 тис. гектарів парків, скверів та рекреаційних зон.

Парк "Перемога", наприклад, який був оновлений у 2019-му році, займає 66,09 гектарів. Достатньо для занять спортом та прогулянок з урахуванням дотримання дистанції та безпечного відпочинку. Можна чергувати з Русанівською набережною, парком Партизанської Слави, Кіото і ще десятка опцій.

"Канали Дніпра, Русанівка — ось чому я переїхав. Я один з тих, хто бігає марафони для задоволення, тому уже шостий рік живу та тренуюсь на Лівому. Вид з вікна на Батьківщину-Матір, до такого звикаєш!", — ділиться Володимир.
Три зупинки до центру
"Я втомилась від загромадженості центру, тому знайшла квартиру на Дарниці, і тепер за три зупинки уже в центрі, без компромісів з якістю житла, умов та доступних розваг. Поруч Платформа з її концертами та фестивалями, мені вистачає", — розповідає Олена, дизайнерка.

"На лівому легше знайти місце для паркування автомобіля. Мій офіс також тут, що фактично нівелює проблему заторів для мене", — Олег, власник логістичного бізнесу.

В реаліях 2020-го року, змінюється і динаміка аргументів на кшталт: "жити на правому, тому що тут працюю". Для більшості офісних працівників доступна опція віддаленої роботи, що впливає на завантаженість транспортних магістралей в години пік.

Наприклад, українська продуктова компанія EVO, з офісом на Броварському проспекті, перейшла на повну дистанційну роботу (а це більше півтори тисячі спеціалістів).

В той самий час десятки бізнес-центрів (Silver Breeze, Crystal, Fim Center, Praga Centr, Платинум, Лівобережний та ін.) пропонують вигідні умови оренди для офісів та компаній.

Але не роботою єдиною. Як щодо умов для дозвілля? На лівому березі знаходиться найбільший басейн просто неба в Україні в не менш масштабному ТРЦ Sky Family Park (просп. Генерала Ватутіна, 2).

З торговельно-розважальних комплексів найпопулярнішими є ТРЦ Комод (метро «Лівобережна»), Аладін (метро «Позняки»), Аркадія (метро «Осокорки»).
Менше — краще
Близько 67% мешканців столиці на запитання про житло обирають правий берег, і це неочевидна, на перший погляд, перевага лівого берега приваблює людей, для яких простір, комфорт та якість має більше значення за умовний індекс поштової адреси.

Лівий берег складається всього з трьох районів (на відміну від семи правих), і ще довго не опиниться під загрозою забудовницького колапсу, з яким зараз доводиться миритись жителям новобудов на правому. Адже купуючи квартиру з "видом на ліс" уже за два роки пейзаж за вікном може змінитись на вікна сусіднього житлового комплексу "з видом на ліс".

Ціни на нерухомість та застарілий житловий фонд найпопулярніших районів правого берега (Печерський, Шевченківський та Подільський) відштовхують мешканців столиці, які планують купити своє перше житло і не витрачати кілька років на капітальний ремонт за ціною додаткової квартири.

Основна житлова забудова лівого берега припадає на 60-80 ті роки й на кілька десятиліть молодша від популярних правобережних районів. Квадратний метр у новобудовах Деснянського чи Дарницького району обійдеться приблизно у 20-26 тисяч грн, в той час, як за квадратний метр на Печерську чи в Шевченківському районі доведеться викласти вдвічі більше.
Житло
I, власне, про житло. Якщо переваги на користь вибору власної домівки на Лівому березі є визначальними для вас, рекомендуємо придивитись до ЖК "Новий Автограф" по вулиці Генерала Жмаченка, 26. Два будинки поруч з парком Перемога, матимуть 810 квартир, та знаходяться в п'яти хв ходьби від станції метро Дарниця.

Цей комплекс вигідно відрізняється від аналогів використанням матеріалів рівня бізнес — керамічної цегли (на відміну від піно та газоблоків, які є характерними для житла економклас), утеплення мінеральною ватою у монолітно-каркасній конструкції. Будинки матимуть нависний вентильований фасад з кермогранітом та енергозберігаючими вікнами.
При цьому в забудовника фіксований курс та доступна ціна, є підземний паркінг з ліфтом та спланована закрита інфраструктура комплексу. Інтерактивна мапа на сайті ЖК дозволяє визначити найближчі школи та дитячі садочки (їх, наприклад, десять поруч з будинками), ветеринарні клініки, лікарні, торгові центри, банкомати тощо. В кожній квартирі є індивідуальні котли опалення, що дозволить мешканцям автономно регулювати споживання та розмір комунальних послуг. Упорядницька компанія DIM обіцяє здати ЖК в експлуатацію уже в 4-му кварталі наступного, 2021-го, року.
Динаміка життя в столиці змінюється: мешканці більше не надають перевагу проживанню в районі виключно за його наближеність до центру, офіси та підприємства диверсифікують локації, а наявність рекреаційних зон стає одним з ключових факторів вибору. Слідкуйте за наступними матеріалами про лівий берег в нас на сайті.