СПЕЦПРОЕКТ
за підтримки Епіцентру
Краща в світі
Українська школа Фонду «Реал Мадрид» визнана зразковою
Любов до футболу та спільні цінності об'єднують дітей з понад 80 країн, в яких діють соціально-спортивні школи Фонду «Реал Мадрид».

Єдиною країною у світі, яка отримала від Фонду статус стратегічного партнера та право відкрити школи на базі 12 навчальних закладів, стала Україна. Проєкт розвиває громадська організація «Епіцентр дітям» та фінансовий партнер - компанія «Епіцентр».

10 вересня в Україну завітали легендарні футбольні зірки світового масштабу - Луїш Фігу та Роберто Карлос. Разом із засновниками компанії «Епіцентр» Олександром і Галиною Герегами та віцепрезидентом ГО «Епіцентр дітям» Тарасом Герегою вони офіційно відкрили в Києві нову соціально-спортивну школу Фонду «Реал Мадрид» для дітей із соціально незахищених родин.

Подія привернула увагу не лише футбольних фанів, але й керівництва міста. Захід відвідав міський голова Києва Володимир Кличко, який подякував засновникам компанії «Епіцентр» за розвиток шкіл «Реал Мадрид» в Україні і як спортивний мер пообіцяв зробити все, щоб в Києві з'явилося більше спортивних проєктів для молоді.

"При спортивному мері місто також має бути спортивним, а діти мають бути здоровими", - наголосив він.
Як зазначив Олександр Герега, співзасновник компанії «Епіцентр», на старті проєкту в Україні в 2018 році, в школі було лише 108 вихованців. Проте успіхи, які демонстрували українські партнери надихнули представників Фонду "Реал Мадрид" і вони запропонували Україні - єдиній з більш ніж 80 країн світу - стати стратегічним партнером. Фонд дозволив залучати до 300 дітей в одну школу, тоді як в інших країнах одна школа опікується лише 100 дітьми.
"Українські школи Фонду "Реал Мадрид" дійсно сьогодні є одними з найкращих у світі. Це вагомий внесок у майбутнє України, адже на наших очах змінюється життя дітей з різних її куточків. І ми, натхненні такими успіхами, будемо створювати нові соціальні проєкти, інвестуючи в здорове - і фізично, і морально - суспільство", - розповів Олександр Герега.

Сьогодні українські школи Фонду "Реал Мадрид" відрізняються зразковою організацією навчального процесу: професійні тренери, вчителі, психологи, волонтери. Також іспанці відзначають високу якість облаштування українських навчальних баз, спортивних полів та залів для дітей. Саме ці критерії й дозволили українським школам отримати відзнаку від Фонду.
Роберто Карлос, почесний амбасадор Фонду «Реал Мадрид», відзначив, що досягнути таких результатів можна лише завдяки хорошій командній роботі, прикладом якої є діяльність ГО "Епіцентр дітям" та компанії "Епіцентр К".
Спільні цінності з Фондом "Реал Мадрид" та чітке бачення розвитку шкіл в Україні дозволили ГО "Епіцентр дітям" за три роки відкрити 12 локацій, в яких тренуються та вчаться понад 800 дітей.

"Ми хочемо збільшити кількість вихованців наших соціально-спортивних шкіл до 1000-1500. Багато хто думає, що ми тут виховуємо професійних футболістів. Але це не так. Наші школи, в першу чергу - про цінності. Для нас найголовніше виховати людину, яка вийде у світ повноправним членом суспільства, не важливо, який фах вона обере", - розповів Тарас Герега.
Компанія "Епіцентр" вклала понад 100 мільйонів гривень у розвиток проєкту. На сьогодні українські школи фонду "Реал Мадрид" - проєкт, яким держава дійсно може пишатися.

"Ту любов і надію, яку ми даємо дітям, не можна виміряти цифрами. Але її можна оцінити кількістю діток і батьків, які щорічно приходять до нас, і залишаються з нами. Ми стали не лише одною командою, ми стали лігою однодумців і, найголовніше, однією сім'єю", - каже Тарас Герега.
"Як і більшість дітей в школі Фонду "Реал Мадрид", я почав свою кар'єру, бігаючи з м'ячем по вулиці. І я завжди мав цю мрію - дійти врешті до професійного футболу, грати краще, стати кимось. Такі дитячі мрії, власне, втілюються через ось такі проєкти. Через співпрацю, через команду, через порозуміння. Це якраз приклад того, як суспільство може спільно працювати заради кращого майбутнього наших дітей, дітей України", - переконаний Луіш Фігу, володар Золотого м'яча 2000 року та звання гравець року ФІФА 2001 року.

Життя українських дітей, які долучаються до родини Фонду "Реал Мадрид", змінюється на очах. Десятирічному Дмитру Білявському та 14-літньому Дані Дюкар, які проживають в одному дитячого будинку сімейного типу, школи Фонду "Реал Мадрид" допомогли здобути впевненість у собі. У дітей - нелегка доля. Дмитро круглий сирота, а Даня позбавлений батьківського піклування.

«Так склалося, що коли ми з ними познайомилися, це вже були дорослі сформовані діти. І, на жаль, дуже не впевнені в собі», пригадує Тетяна Ільницька, опікунка хлопців.
Для того, аби допомогти їм подолати внутрішні бар'єри, вибудувані багаторічними складними життєвими обставинами, опікуни зверталися до спеціалістів та всіляко підтримували хлопців.

«Коли хлопці грали у дворі в футбол, і в них не виходило, вони злилися самі на себе. Ми, звичайно, запевняли, що вони найкращі, але діти думали, що ми так кажемо, бо любимо їх, заспокоюємо», розповідає Тетяна.

Все змінилось, коли діти почали відвідувати школи Фонду "Реал Мадрид". Дмитро почав приносити додому «браслети успіху», які дають за певні здобутки. Хлопець розумів, що такий браслет є в небагатьох, а це справжній доказ, що в нього все вдається!

У Дані, навпаки, були проблеми з дисципліною, а тому він отримав лише один браслет за весь навчальний рік. Однак на останньому турнірі Даня відіграв на позиції нападника всі ігри без жодної заміни. Коли хлопець спитав у тренера, чому той його жодного разу не замінив, то почув просту відповідь: «Тому що ти незамінний на полі!». Що може додати більше впевненості, ніж таке визнання наставника?

«Всі дипломи, всі нагороди ми ставимо в рамочки. А коли хлопці засмучуються, я їм показую їхні відзнаки та нагадую, що в них є здобутки», — каже Тетяна.
"Ми можемо використати м'яч, його сферичну форму, як метафору для того, що робить "Реал Мадрид" по всьому світу. В країнах Європи, Африки, Америки він гуртує дітей і робить так, щоб вони перейняли цінності, які є спільними, загальнолюдськими: робота в команді, довіра, чесність, порядність", - каже заступник Голови Місії (посольство Королівства Іспанія) Пабло Ган.
Завершилося урочисте відкриття київської школи Фонду "Реал Мадрид" святковим матчем між вихованцями. Перші паси дітям дали Луіш Фігу, Роберто Карлос та Ігор Біланов, найкращий футболіст Європи 1986 року, володар "Золотого м'яча".

На питання, чи готовий Роберто Карлос запросити з собою в Іспанію вихованців українських шкіл, відповів: "Саме так це й працює - співпраця між клубом "Реал Мадрид", Фондом і партнерами. Наша програма дійсно передбачає можливість поїздок в Іспанію на матчі. І найближчим часом у нас заплановані три візити".