СПЕЦПРОЄКТ
за підтримки Епіцентру
Герої економічного фронту
Епіцентр розвиває українську економіку через підтримку вітчизняного виробника. Ми хочемо поділитись історіями успіхів тих партнерів, які, не дивлячись на війну та надскладні обставини, продовжують працювати, тримати економічний фронт, допомагати українській армії.
Важливість збереження української економіки в умовах повномасштабної війни переоцінити важко. Українські підприємства повинні працювати. Платити податки, щоб країна могла забезпечувати армію всім необхідним. Виплачувати зарплати, щоб в українців залишалася можливість скинутися на Байрактари. Забезпечувати країну товарами, які необхідні українцям на передовій та в тилу.

На жаль, війна вже знищила сотні українських виробництв, а десятки тисяч людей втратили роботу. На щастя, в країні залишається багато підприємців, які не опустили рук, продовжують працювати в надскладних умовах і при цьому ще й допомагають військовим. Про цих відважних людей та їх бізнес розповідаємо в спецпроєкті "Герої економічного фронту", що реалізується за підтримки компанії "Епіцентр".
Одеський ваговий завод «Вагар»
Зараз українське – на вагу золота… І серед таких вітчизняних постачальників, якими Епіцентр пишається, – Одеський ваговий завод «Вагар», що займається виготовленням сертифікованого вагового обладнання.

ОВЗ «Вагар» входить до складу групи компаній MIR VESOV, яку було засновано у 2010 році. Спеціалізується на автоматизації технологічних процесів, пов'язаних зі зважуванням. Основні групи товарів: палетні ваги, кранові ваги, платформні ваги, товарні ваги, торговельні ваги, фасувальні ваги, гирі. Кожні треті ваги в Україні виробляються групою компаній MIR VESOV під торговими марками MIR VESOV та «Вагар», або з використанням компектуючих ZEMIC.

Історія компанії є непростою, адже у 2014 році їх раз уже заскочила зненацька війна…

Про діяльність підприємства та про шляхи подальшого розвитку розповідає власник групи компаній MIR VESOV Петро Синєгуб.
У нас є історія переїзду з Донецька в Бровари у 2014 році і перевезення команди більш ніж із 30 співробітників. Це наша маленька велика історія.

Зараз ситуація ще гірша. Почалася повномасштабна війна. Наша історія успіху полягає, мабуть, у тому, що в нас дуже дружній колектив справжніх професіоналів. Ми знаємо, що те, що ми робимо, ми вміємо робити якісно. Намагаємося максимально вибудовувати довгострокові відносини з нашими клієнтами.

Місія нашої компанії: ми робимо точні вимірювання, доступні кожному. Основні принципи – це точність та доступність. Філософія нашої компанії: ми працюємо так, щоб нас рекомендували.

Відповідно, наше завдання – це вибудовування довгострокових відносин. Основна складність – це зниження попиту на товар і більш складна та дороговартісна логістика імпорту комплектуючих в Україну.

Ми намагаємося робити акцент на продажі більш доступного обладнання, плюс у нас на момент початку великої війни був склад із комплектуючими. Відповідно, у нас є можливість випускати товар навіть зараз, у воєнний час. Багато співробітників працюють віддалено, оскільки багато з них виїхало. Але для ефективної роботи в нас є наладжені онлайн-системи роботи з віддаленим сервером.
Власник компанії згадує, що коли почалося повномасштабне вторгнення, в Бровари прилітали ракети, і більшість працівників були вимушені виїхати за межі міста. На жаль, одна з ракет упала поряд із офісом.

В приміщенні повилітали вікна, зазнала руйнувань стеля, відпали батареї, була пошкоджена техніка. Шкода суттєва, але зараз уже все більш-менш відновлено.
В лютому-березні ми були вимушені перевезти наші склади на захід України, але зараз уже повернули все в Бровари. В принципі, на сьогодні більшість працівників, задіяних у роботі, повернулися і продовжують працювати. Ми намагаємось підтримувати зв'язки зі співробітниками напряму через внутрішні чати і через безпосередніх керівників.

Ми не обіцяємо, що все буде добре найближчим часом, говоримо як є. Розуміємо, що все це закінчиться нескоро. Потрібно прийняти ситуацію, і, з огляду на неї, налагоджувати відносини, переглядати умови оплати праці, умови роботи, варіанти нових ринків збуту.
На його думку, Україна має потужний потенціал в економічній сфері, і з часом усе налагодиться. Головне, щоб закінчилася війна з якомога меншими втратами – це стосується як населення, так і стратегічно важливих галузей.
Розвиток економіки України в майбутньому має непогані перспективи. Україна може стати хабом у Європі, зокрема, логістичним. Україна навіть може стати другим Китаєм у зв'язку з високою працездатністю населення і відносно низькою заробітною платою.

Ми можемо виробляти в Україні велику кількість товарів, експортувати їх в Європу. Якщо увійдемо в Євросоюз, це полегшить і логістику, і розмитнення, і податки.
Петро Синєгуб також є засновником Музею ваг. Це освітній проєкт, присвячений антикварним терезам, гирям, безмінам. Це перший такий музей в Україні. Він занесений до Національного реєстру рекордів як найбільший за колекцією антикварних ваг в Україні.

Ми щиро радіємо, що маємо такого героя-партнера, з яким тримати економічний фронт – блага справа. Справа, яка неодмінно увінчається успіхом. А такі компанії, як «Вагар», зараз в Україні і справді на вагу золота.
Інші матеріали Спецпроєкту "Герої економічного фронту"