СПЕЦПРОЕКТ
про допомогу Епіцентра лікарням
Від медобладнання до ремонтів
як бізнес рятує медицину на Хмельниччині
Поки МОЗ рахує кількість хворих на коронавірус, український бізнес акумулює кошти та ресурси на допомогу лікарням. Якщо в першу хвилю пандемії пріоритетом номер один була закупка дихальної апаратури, то під час другої хвилі стало зрозуміло, що більш за все не вистачає найнеобхіднішого – лікарняних місць. Компанія «Епіцентр» стала однією з перших, хто взявся за ремонти та оснащення закладів охорони здоров'я.
З початком пандемії коронавірусної інфекції в країні група компаній «Епіцентр» активно допомагає лікарняним закладам по всій Україні медобладнанням, засобами захисту та дезінфекції.

Взявши під кураторство Хмельницьку область, «Епіцентр» передав все необхідне для боротьби з хворобою в 70 закладів охорони здоров'я.

Втім, під час спілкування з медиками з'ясувалося, що іноді лікарні знаходяться в такому плачевному стані, що потрібне навіть не дороговартісне обладнання, а звичайні побутові речі: медичні ліжка, постільна білизна, побутова техніка та побутова хімія.

За словами представника оперативного штабу по боротьбі з коронавірусом у Хмельницькій області від «Епіцентру» Світлани Павлишиної, після відвідування лікарень було вирішено відремонтувати згідно всіх вимог інфекційні відділення в Шепетівській, Віньковецькій, Ярмолинецькій, Чемеровецькій та Городоцькій центральних районних лікарнях.

Днями у Шепетівській ЦРЛ почалася вже друга фаза ремонту. Раніше в приміщенні, яке було побудовано ще 1937 року, були замінені вікна та частково покрівля, яка з роками вже почала руйнуватися. Після того, як хворі були переведені у відремонтовану частину лікарні, команда «Епіцентру» взялася за другий етап.
Від компанії ми отримали допомогу, яка дуже потрібна: 3 апарати ШВЛ американського виробництва, які розміщені у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Також кисневі концентратори, монітори пацієнта, інфузомати та багато іншого обладнання
Валентина Савчук, головний лікар Шепетівської ЦРЛ
В Ярмолинецькій та Віньковецькій ЦРЛ вже почалися ремонтні роботи. Закуплені монітори пацієнта, засоби захисту, кисневі концентратори, матраци, ліжка, меблі та постільна білизна.

Будівля лікарні у Віньківцях будувалася ще в 1871 році. Після численних перебудов тут розмістилася районна лікарня. Колишній панський маєток сьогодні потребує серйозного капітального ремонту. Найперше «Епіцентр» взявся за перекриття покрівлі в основній будівлі – загальній терапії. Оскільки наплив хворих із СOVID-19 дуже великий, медзаклад переобладнує його під інфекційне відділення. Коли ремонтні роботи будуть завершені, почнеться перекриття корпусу інфекційного відділення.
Інфекційне відділення потребує капітального ремонту, як перший, так і другий поверх. Другий поверх у кращому стані, маємо заміну пластикових дверей із підтримкою «Епіцентру». Зараз разом працюємо над капітальним ремонтом
Олена Соломон, директор КНП «Ярмолинецька центральна районна лікарня»
Переобладнано сучасною медапаратурою й Чемеровецьку РЦЛ. Почалося перекриття даху інфекційного відділення.
«Епіцентр» допоміг нам перекрити покрівлю хірургічного корпусу. Був проведений капітальний ремонт першого поверху цього корпусу, капітально відремонтована та оснащена новою побутовою технікою пральня. Закуплено дихальну апаратуру, концентратори та засоби захисту. Це для нас суттєва підтримка. Зараз починається друга фаза ремонту
Іван Лаврентьєв, головний лікар КНП «Чемеровецька центральна районна лікарня»
У Городоцькій районній лікарні вже встигли повністю замінити дах, зробити ремонт приміщень, надати ШВЛ, засоби захисту, монітори пацієнта, побутову техніку. Наразі після спаду пандемії в планах провести ремонт в інфекційному відділенні.
За цей період ми отримали багато дороговартісного обладнання, наприклад, сучасні апарати ШВЛ, переносний рентген-апарат. Це не просто важлива – це безцінна допомога, яка дає нам сили, щоби щодня протистояти хворобі
Олександр Кушнір, т.в.о. директора КНП «Городоцька центральна лікарня»
Впродовж 2020 року «Епіцентр» передав вітчизняним лікувальним закладам 7 млн медичних масок, 75 тис. захисних костюмів, 30 тис. окулярів, 32 апарати ШВЛ. Компанія також здійснює фінансування ремонтів в інфекційних та реанімаційних відділеннях 6 медичних закладів країни.

За підтримки власників «Епіцентру» на Хмельниччині створено оперативний штаб та надана матеріальна допомога 72 медичним закладам області (лікувальне обладнання, апаратура, меблі, засоби індивідуального захисту та гігієни тощо).