СПЕЦПРОЄКТ
за підтримки Епіцентру
Дивовижні люди, про яких ви ніколи не чули: Аліна Куцька
Менеджерка з продажів «Епіцентру», яка в 21 рік стала чемпіонкою України з кікбоксингу та кунг-фу.
Успіх у спорті – це лише 10 % таланту і 90 % важкої роботи. У мене далеко не ідеальне тіло для дзюдоїстки. У цьому спорті набагато краще себе почувають люди середнього зросту з міцно збитою тілобудовою, а я — висока і худорлява. Але будь-які недоліки можна зробити своїми перевагами. Якщо ти маєш велике бажання, докладаєш достатніх зусиль і йдеш вперед, незважаючи на обставини – обов'язково досягнеш мети
Так описує свій шлях до перемог чемпіонка України з кікбоксингу та кунг-фу Аліна Куцька. Вона народилася в 1997 році в невеличкому селі Виноградне Миколаївської області.

Ще в 5-му класі школи почала займатися дзюдо. На перший погляд, зовсім не дівочим видом спорту. Проте сама Аліна запевняє, що завжди почувалася в ньому як риба у воді. «Мені подобалися тренування, спаринги, турніри. З дитинства мріяла досягти чогось суттєвого в цьому виді єдиноборств», говорить Аліна.

Задля своєї мрії дівчині доводилося вставати о 5:45 ранку і самостійно добиратися до сусіднього села. До своєї школи, де й діяла секція з дзюдо, вона часто йшла пішки. Вже о 6:45 Аліна перевдягалася і йшла в невеличкий спортзал.

О сьомій починалися виснажливі тренування, потім школа, зворотна дорога додому і уроки. Вільного часу майже не було, проте Аліну це ніколи не лякало, як і синці після тренувань.
Синці були постійно. Дівчат мого віку в секції майже не було, тож тренер часто ставив у спаринги з хлопчиками.
«З одного боку, в поєдинках із на голову сильнішими за тебе суперниками ти повинна бути готовою терпіти: удари, біль, приниження та розчарування. З іншого, в таких спарингах ти вчишся краще захищатися, шукати слабкі місця суперника, використовувати не тільки грубу силу, але й логічне мислення та інтуїцію. Розуміючи ледь помітні рухи тіла, можна передбачити подальші дії супротивника, вчасно відійти чи провести контратаку», говорить Куцька.

Аліна неодноразово здобувала перші місця як на обласних, так і на міжнародних турнірах серед юнаків та дітей. Згодом значних успіхів вдалося досягти і на дорослих чемпіонатах, проте вже в іншому виді спорту.
Після закінчення школи Куцька переїхала до Миколаєва, де вступила на заочне відділення Національного університету ім. Сухомлинського на факультет фізичного виховання і спорту.

Паралельно дівчина влаштувалася на роботу, щоб заробляти на оплату житла і навчання. Але й дитячу мрію не полишила і продовжила займатися дзюдо в місцевій секції. Проте дуже скоро Аліна була змушена достроково завершити кар'єру в улюбленому виді спорту. На одному з тренувань вона сильно пошкодила спину і більше не могла тренуватись.
Майже місяць після цієї травми я відчувала постійний біль у попереку. Не могла ані сидіти, ані лежати, не кажучи вже про тренування чи змагання.
«Тоді багато хто не вірив, що я зможу продовжити серйозну спортивну кар'єру. Проте я не з тих людей, хто здається при перших труднощах. Намагаюся ніколи не опускати руки і шукати вихід навіть в найскладніших життєвих ситуаціях», говорить Куцька.

Неважливо, скільки разів ти падав. Важливо – скільки разів ти знову вставав і продовжував боротися. Ця приказка не раз допомагала Аліні сприймати поразки як невід'ємну частину шляху до перемог.

Тож навіть після травми вона шукала можливості для продовження спортивної кар'єри. Таким рішенням у підсумку став кікбоксинг, в якому спортсмени отримують набагато менш жорсткі навантаження на спину.

Перехід у новий вид єдиноборств не був легким. На відміну від дзюдо, в якому бали присуджуються в основному за кидок суперника чи утримання його на татамі протягом певного часу, в кікбоксингу поєднуються техніка і правила боксу з прийомами східних єдиноборств (удари ногами, підсічки тощо).
Щоб вийти на гарний рівень у цьому виді спорту, потрібні не лише фізична сила та витривалість, але й добра розтяжка, яка б дозволяла тримати супротивника на відстані за допомогою стрімких ударів ногами.

Втім, Аліні вдалося успішно опанувати як розтяжку, так і нові для себе прийоми. Вже за два роки після старту в кікбоксингу вона поїхала на чемпіонат України до Києва, де здійснила справжню сенсацію. Там маловідома в кікбоксингу дівчина перемогла всіх своїх суперників та заслужено посіла перше місце у ваговій категорії до 65 кг. Через рік – повторила своє досягнення і здобула золото на чемпіонаті України в Одесі.

Серед інших досягнень Куцьки в дорослому спорті – перемога на чемпіонаті України з кунг-фу саньда.

Завдяки своїй наполегливості та працьовитості згодом Аліна влаштувалася продавцем в одну з найбільших роздрібних компаній країни – мережу ТЦ «Епіцентр».

Свою кар'єру в компанії вона розпочала з посади продавця в супермаркеті побутової техніки «ЦЕ ТЕ», проте зовсім скоро отримала підвищення, перейшовши на пост експерта з продажів. Ця посада передбачає роботу не в окремо взятому відділі, а по всьому ТЦ, з усім асортиментом товарів торговельного центру.
Мені дуже подобається ця робота. У великому торговельному центрі з асортиментом в десятки тисяч товарів ти постійно дізнаєшся щось нове. Постійно спілкуєшся з людьми та допомагаєш у виборі товару.
«Особливо приємно, коли вони щиро вдячні за допомогу і через деякий час повертаються до тебе знову. До того ж, гнучкий робочий графік дозволяє знаходити час як для спорту, так і для особистого життя», – запевняє Куцька.

Одна з її мрій – побудувати успішну кар'єру в «Епіцентрі» і стати комерційним директором. Інша – виступити на чемпіонаті Європи, зайняти призове місце і стати майстром спорту. Дівчина впевнена, що досягти цього їй під силу. І додає: «Тільки на 10 % – завдяки своєму таланту і на 90 % - завдячуючи великим зусиллям».
Інші матеріали Спецпроєкту "Дивовижні люди, про яких ви ніколи не чули"