СПЕЦПРОЕКТ
про допомогу Епіцентра лікарням
10 добрих справ 2020 року
Рік, що минає, видався для всіх непростим. Втім, було в ньому місце й добру. Випробування, які випали на долю людства, багатьох змусили задуматися та змінити пріоритети, тому 2020-й був як ніколи щедрий на допомогу, благодійність та підтримку. Мережа «Епіцентр» не залишилася осторонь цього тренду. Ми зібрали 10 добрих справ, які компанія подарувала українцям цього року.
1
150 млн грн на боротьбу з коронавірусом
З початку розповсюдження коронавірусної інфекції в Україні компанія «Епіцентр К» створила оперативний штаб із протидії СОVID-19 та виділила на його потреби 150 млн грн.

Упродовж 2020 року «Епіцентр» передав вітчизняним лікувальним закладам 7 млн медичних масок, 75 тис. захисних костюмів, 30 тис. окулярів, 32 апарати ШВЛ.

«Епіцентр» передав гуманітарний вантаж, закуплений коштом компанії, обласним Департаментам охорони здоров'я, які розподілили його згідно з потребами медзакладів регіонів», – зазначив заступник генерального директора, директор з роздрібної торгівлі компанії «Епіцентр К» Володимир Гончаров.

28 млн грн було передано благодійному фонду для забезпечення потреб МОЗ на придбання тестів для виявлення коронавірусу, засобів індивідуального захисту, медичних виробів, ліків та медобладнання для боротьби з COVID-19.
2
Стратегічна допомога Хмельниччині
Важливу допомогу від компанії «Епіцентр К» отримала та продовжує отримувати Хмельниччина. З початку розповсюдження пандемії засновники компанії Олександр та Галина Гереги направили представників до Оперативного штабу по боротьбі з COVID-19 при Хмельницькій ОДА.

Вони об'їхали кожний заклад охорони здоров'я області, щоб чітко зрозуміти нагальні потреби. В результаті 72 заклади охорони здоров'я області отримали допомогу від «Епіцентру»: реанімаційне та діагностичне обладнання, медичні меблі, захисні костюми, окуляри, рукавички, дезінфектори тощо.

«Головні лікарі буквально зі сльозами на очах приймали наші вантажі, адже через нестачу медикаментів, засобів захисту, обладнання в багатьох лікарнях почав звільнятися медичний персонал», – говорить представник «Епіцентру» в Оперативному штабі Світлана Павлишина.

Продовжує «Епіцентр» допомагати й нині. До другої хвилі пандемії компанія не тільки не припинила допомогу, а й наростила її обсяги. Забезпечивши лікарні всім необхідним, мережа взялася за реконструкцію інфекційних відділень медзакладів.

Зараз активні роботи тривають у Шепетівській, Чемеровецькій, Віньковецькій, Ярмолинецькій центральних районних лікарнях, на черзі Городоцька ЦРЛ. Повністю обладнаний сучасним медичним устаткуванням та меблями Інсультний центр у Хмельницькій обласній лікарні. Компанія також передала медзакладу 2 сучасні ампліфікатори, які дозволяють втричі швидше та вдвічі дешевше робити аналізи на СОVID-19.

До речі, до цього в області не було жодного подібного діагностичного обладнання та аналізи доводилося відправляти до Вінниці. Буквально на днях ще два ампліфікатори відправилися до Шепетівської та Городоцької ЦРЛ.
3
Проєкт підтримки українських підприємців
Своє плече компанія підставила в найскрутніший момент і малому та середньому бізнесу. У межах акції «Мільйони добрих справ» мережа «Епіцентр» надала гранти 20 українським підприємцям та тим, хто тільки розпочав власну справу. Автори найкращих бізнес-ідей отримали до 500 тис. грн на розвиток власної справи.

«Підтримка вітчизняних виробників та підприємців завжди була важливим напрямком для компанії «Епіцентр». Ми розуміємо, що під час вимушеного карантину чимало малого та середнього бізнесу опинилося у важкому становищі. Саме тому «Епіцентр» вирішив реалізувати проєкт, який допоможе вийти з кризи діючому бізнесу або розпочати новий проєкт», — зазначає генеральний директор компанії «Епіцентр К» Петро Михайлишин.
4
Соціально-спортивні школи Фонду «Реал Мадрид» у Києві
Цього року в Києві втілено важливий гуманітарний проєкт компанії – завдяки зусиллям Громадської організації «Епіцентр дітям» та за фінансової підтримки «Епіцентру» відкрита соціально-спортивна школа Фонду «Реал Мадрид» .

Школа створена на базі трьох київських навчальних закладів – загальноосвітніх шкіл № 62 Дарницького району (Княжий Затон, 17-В) і № 243 Подільського району (вул. Новомостицька, 10) та Українського колежу ім. В.О. Сухомлинського № 272 Дніпровського району (вул. Шептицького, 5-А).

Вихованці школи – понад 200 хлопчиків та дівчат віком від 6 до 17 років із соціально незахищених родин. Вони забезпечені харчуванням, спортивним інвентарем та формою. Крім тренувань з футболу та баскетболу, учні школи Фонду «Реал Мадрид» мають можливість поглиблювати шкільне навчання та вивчати іноземні мови. Навчання в школі є безкоштовним.

«Ми не очікуємо, що всі наші вихованці в дорослому житті стануть професійними спортсменами, але ті навички та знання, що надають їм вчителі і тренери, допоможуть самовдосконалюватися та долати труднощі», – переконаний віце-президент громадської організації «Епіцентр дітям» Тарас Герега.

На сьогодні соціально-спортивні школи Фонду «Реал Мадрид» працюють вже в Києві, Тернополі, а також у Хмельницькій та Київській областях. Загалом кількість вихованців мережі соціально-спортивних шкіл Фонду «Реал Мадрид», які вже третій рік працюють в Україні, понад 800 дітей.
5
Допомога Національному інституту кардіології імені М. Стражеска
Національний інститут кардіології імені М. Стражеска НАМН України отримав найбільшу партію нової техніки та медичного устаткування від компанії «Епіцентр К».

Протягом жовтня-грудня компанія придбала та передала для потреб Національного інституту кардіології ім. М. Стражеска 110 одиниць нової медичної техніки та устаткування для переобладнання палат на майже 7 млн грн. Були закуплені дороговартісні апарати ШВЛ, надійні терапевтичні комплекси для здійснення неінвазивної вентиляції легень, дефібрилятори, спеціальні реанімаційні ліжка та багато іншого.

За словами директора ННЦ «Інститут кардіології імені Стражеска» НАМН України Володимира Коваленка, завдяки соціальній ініціативі та фінансовій підтримці «Епіцентру» медичному закладу вдалося в рекордно короткий строк осучаснити матеріально-технічну базу працюючого реанімаційного відділення.

Також за рахунок «Епіцентру» завершено ремонт в реанімаційному відділенні. Капітально відремонтовані п'ять палат на 13 ліжко-місць – із заміною проводки, покриття для підлоги, вікон та санвузлів, встановленням сучасного освітлення і кондиціонерів. До кінця 2020 року заплановано закінчити ремонт ще в кількох палатах.

Продовжується реконструкція палат і приміщень в інфарктному відділенні та відділенні кардіореабілітації, де також найближчим часом будуть створені належні умови для лікування хворих з інфарктом міокарда, зокрема в поєднанні з ускладненнями серцево-судинних захворювань внаслідок COVID-19.

Також ведуться проєктні роботи щодо проведення ремонтів та переоснащення столичних лікарень № 4 та № 7. Це опорні лікарні, які приймають людей, які захворіли на коронавірус.
6
Вперше в історії України використані батарейки відправлені на переробку
У 2020 році компанія «Епіцентр» разом із постачальниками Duracell, VARTA, GP та Hausmark оплатила переробку близько 60 тонн батарейок GreenWEEE в Румунії.

До цього жодна з батарейок, що збирались в Україні, не доходили до реальної переробки. В кращому випадку вони залишались на складах, у гіршому – викидалися в землю, забруднюючи природу.

Кошти на переробку перших 20 тонн вдалось зібрати завдяки пілотному проєкту по моделі розширеної відповідальності виробника в торгових мережах «Епіцентр» та «Нова лінія», який стартував у грудні 2019 року. Тепер переробка всіх батарейок, зібраних у цих мережах, фінансується імпортерами батарейок та мережею із продажів нових батарейок (як в Європі).

Як зазначає голова ГО «Батарейки, здавайтеся!» Любов Колосовська, в таких великих обсягах відпрацьовані батарейки поїхали на переробку з України вперше, а приклад «Епіцентру» мають наслідувати й інші торгові мережі України.
7
Підтримка українського спорту
Вже не перший рік за покликанням серця засновники компанії «Епіцентр» Олександр та Галина Гереги підтримують український спорт. Коштом компанії збудовано 5 спортивних комплексів по всій Україні, де, крім професійних команд, безкоштовно тренується талановита молодь.

Компанія надає підтримку національним збірним України з важкої атлетики, волейболу, виступає титульним спонсором Національної збірної України з футболу.

Аби підтримати спорт у непростий карантинний період, компанія власним коштом проводила спортивні заходи загальноукраїнського та навіть європейського масштабу: турніри, кубки, жеребкування та спортивні івенти.

Завдяки підтримці компанії футбольний клуб «Епіцентр-Дунаївці» вийшов з аматорів до Другої ліги чемпіонату України, де займає провідні позиції. А наступного року в команди амбітні плани вийти до Першої ліги.

З підтримкою компанії приголомшливий злет зробив цього року волейбольний клуб «Епіцентр Подоляни», який виступає в найвищому дивізіоні українського волейболу. Цьогоріч команда виступала в європейських кубках, а саме в престижному «Кубку виклику», де дійшла до 1/4 фіналу.

Постійно оновлюється матеріально-технічна база фізкультурно-оздоровчих, спортивних комплексів, будуються нові спортивні майданчики та поля.

У 2020 році були збудовані міні-поля в Теофіполі та Грицеві, та два поля в Шепетівці Хмельницької області. Також сучасні покриття з'явилися в с. Смідин Волинської області та смт Вапнярка Вінницької області. Триває масштабна реконструкція стадіону в Дунаївцях та завершено ремонт внутрішніх приміщень у місцевій Дитячо-юнацькій спортивній школі.
8
Екологічні ініціативи
«Епіцентр» запустив власний екопроєкт – екоторби зі слоганом «#ТобіТорба, якщо не дбатимеш про довкілля». У такий спосіб мережа вирішила привернути увагу покупців до проблеми охорони навколишнього середовища.

Екоторби зроблені в Україні, їх виготовляють з екологічно чистого нетканого сучасного матеріалу – спанбонду. Він має унікальні властивості та високу якість: дуже стійкий до температурних перепадів, не утворює токсичних викидів, практичний у використанні та підлягає повторній переробці.

Цього року мережа продовжила розширювати лінійку екопродукції: це й біорозкладні пакети, й побутові вироби з океанічного пластику, й пакування багаторазового використання.

Також «Епіцентр» планує обладнати дахи всіх своїх об'єктів сонячними панелями. У своїй стратегії розвитку на найближчі роки компанія ставить на меті ефективно використовувати вільні площі дахів для комерційної електрогенерації.
9
120 млн грн знижки для учасників проєкту «Українці разом!»
Ще в 2017 році «Епіцентр» приєднався до соціального проєкту з підтримки воїнів АТО. Власники соціальної картки учасника «Українці разом!» отримують 7 % додаткової вигоди при покупках в ТЦ «Епіцентр». Знижки діють на різні групи товарів: будівельні матеріали, побутову техніку, гаджети та електроніку, товари для дому, дітей та спорттовари тощо.

«Це наша допомога і вдячність захисникам за їхню мужність, відвагу та захист кожного з нас. Загальна сума знижки в наших торгових центрах склала понад 120 мільйонів гривень. За цей період учасники бойових дій, користувачі програми «Українці разом!» здійснили в «Епіцентрах» по всій країні понад 3,5 мільйони різноманітних покупок», – зазначив заступник генерального директора ТОВ «Епіцентр К», директор з роздрібної торгівлі Володимир Гончаров.

Загалом з початку бойових дій компанія спрямувала значні фінансові та матеріальні ресурси на підтримку військовослужбовців та їх родин. Зокрема, влітку 2020 року «Епіцентр К» профінансував облаштування 15 кімнат для реабілітації воїнів АТО в центрі ментального здоров'я та реабілітації ветеранів у Пущі-Водиці на Київщині.

Також, за словами Володимира Гончарова, в період ведення активних військових дій на передовій, за зверненням військових частин доставлялася необхідна допомога: військова амуніція, бронежилети, буржуйки, побутова техніка.
10
Благодійна акція «Ангелятко добрих справ»
Вірити в новорічні дива та робити їх реальністю запропонувала своїм покупцям компанія «Епіцентр» у передсвяткові дні. Купуючи товари новорічного асортименту на суму від 500 гривень, клієнти отримують символічного паперового ангела на касі та долучаються до акції «Ангелятко добрих справ».

Зібрану благодійну допомогу на суму один мільйон гривень «Епіцентр» передасть чотирьом дитячим будинкам України. «Благодійну допомогу на 1 мільйон гривень ми передамо до дитячих будинків України, щоб діти, які позбавлені батьківської опіки, відчули любов, турботу і радість від новорічно-різдвяних свят.

У ці казкові новорічні дні ми хочемо, щоб щасливою була кожна дитина», – розповідає Ірина Шинкаренко, заступник голови ТОВ «Епіцентр К» з реклами та маркетингу.